O mnie

 

Witam serdecznie

nazywam się Justyna Maleska (Koza). Ukończyłam studia dzienne na kierunku Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz uzupełniające studia magisterskie na Wydziale Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.


Jestem terapeutką metody Kaltenborna – Evjenth’a, FDM (Fascial Distortion Model), HVLA (High velocity low amplitude), Koncepcji PNF,  Kinetic Control, Kinesiology Tapingu oraz Terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z funkcjonalną diagnostyką  narządu ruchu. Ukończyłam kurs masażu klasycznego (profil rozszerzony), masażu segmentarnego oraz drenażu limfatycznego. W swojej pracy wykorzystuję techniki z zakresu osteopatii, zwłaszcza w leczeniu stawu kolanowego, barkowego jak i kręgosłupa.


Doświadczenie zawodowe zdobyłam w placówkach służby zdrowia w Katowicach, a także poprzez dwuletnią pracę w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ADMET w Opolu.

Od 2012 roku prowadzę prywatny gabinet fizjoterapii.


W swojej pracy zajmuję się pacjentami ortopedycznymi. W szczególności specjalizuję się w usprawnianiu pacjentów po operacjach narządu ruchu. W tym po endoprotezoplastyce stawów biodrowych, kolanowych, po leczeniu artroskopowym stawów kolanowych, biodrowych, barkowych, jak również po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Pracuję z pacjentami po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach oraz wszelkich zespołach bólowych kręgosłupa (dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe).